Чланови Еко-одбора обележили Дан вода, 22.март

У сарадњи са еколошким телом Општине Чајетина- „Зеленим саветом“, Јавним комуналним прдузећем „Водовод Златибор“ и Туристичком организацијом „Златибор“ са Златибора, чланови Еко-одбора Еко-школе у Основној школи „Димитрије Туцовић“ у Чајетини обележили су Дан вода-22.март.

У пратњи локалних медија, „Златибор ТВ“ и Телевизије „Чајетина“, еколози су посетили постројење за прераду воде „Рибница“ ЈКП „Водовод Златибор“, које је главно за напајање околних насељених места пијаћом водом. Срдачно и професионално дочекао их је директор Раде Јовановић, који им је представио целокупан процес допремања пијаће воде до крајњих корисника. У пратњи запослених, ученици, наставници и други чланови Еко-одбора су прошетали до бране, видели постројење са пумпама, посетили лабораторију. Запослени у лабораторији су ученицима објаснили како се врше провере и анализе воде. Господин Јовановић је говорио и о квалитету пијаће воде на подручју општине Чајетина. Такође, најавио је да ће општина Чајетина бити међу првим градовима и општинама које ће изградити постројење за прераду отпадних вода. Истакао је да је веома важно кренути са образовањем о очувању животне средине од младих нараштаја, што основна школа у Чајетини веома успешно ради.
Ово је једна у низу активности предвиђених Програмом  Еко-школе за  текућу школску годину.